İnternetten Para Kazanma Yolları – 32 Kolay Fikir

Hepimiz biliyoruz ki bir şey kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, ona şüphe ile yaklaşırız. Birçok insan için internetten para kazanmak, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor.

Ancak bu düşünce tarzı, Covid-19 ofis hayatı algımızı değiştirmeden önce bile anlamsızdı. Yıllardır birçok iş, bilgisayarda görev yapmak etrafında dönüyor. Aynı şeyi evden yapman daha mantıklı değil mi?

Şimdi, Covid-19’un ardından daha da fazla şirket, ofise asla adım atmayan yüklenicilere uzaktan para kazanma olanağı sunuyor.

Giriş bölümü çoğu zaman pas geçildiği için hiç uzatmadan internetten para kazanma yollarına geçelim:

1. Blogdan Para Kazanmak

Blog yazmak bir hobi ve ek gelir kaynağı olabilir. Yazmaktan ve başkalarıyla bağlantı kurmaktan hoşlanıyorsanız, blog yazmak sizin için en uygun internetten para kazanma yöntemi olabilir.

Genel olarak, blogcular reklam, sponsorlu yayınlar, satış ortaklığı, kendi ürünleri ve danışmanlık gibi birkaç gelir kaynağından para kazanırlar.

Peki, blogdan ne kadar kazananılır?

Tam zamanlı bir işiniz olsa bile bir blog ile ayda en az 3.000 TL kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Kısacası, blog yazmak büyük kazanç potansiyeline sahiptir.

Blog yazmak, para kazanmanın kanıtlanmış bir yoludur. Online iş dünyasında yeniyseniz, blog yazmak aslında birkaç nedenden dolayı iyi bir başlangıç noktasıdır.

Sebep 1: Başlamak kolay ve hızlı. Tek ihtiyacınız olan bir domain ve web hosting. Teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile her şeyi birkaç tıklamayla ayarlayabilirsiniz.

Sebep 2: İşinizi veya eğitiminizi aksatmadan blogunuzu yan tarafta oluşturabilir ve büyütebilirsiniz. Son derece esnektir. Başka taahhütleriniz varsa, blog programınızı bunlara uygun hale getirmeniz yeterlidir.

Sebep 3: Blogdan para kazanmanın birçok yolu vardır. Çoğu satış ortaklığı kazançları ve reklam kazançları gibi gerçekten pasif gelirlerdir.

Bunu başarmak için neye ihtiyacınız var?

-Blog trafiği stratejilerinde uzmanlaşın (örneğin, blogunuzu ziyaret etmelerini sağlayın).
-Blog para kazanma stratejilerinde ustalaşma (ör. Blog trafiğini paraya çevirme).

2. YouTube Üzerinden Para Kazanmak

Bu HERKESİN yapabileceği bir şey ve en iyi internetten para kazanma yollarından biri.

İster öğrenci, ister evde kadını, ister emekli olun, ister üniversite diploması olmayan bir kişi olun, bunu yapabilirsiniz.

Ayrıca, son derece esnektir.

Kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve okul veya işinizi bitirdikten sonra yarı zamanlı olarak yapabilirsiniz.

Yani, dünyayla paylaşmak istediğiniz bir şey var mı?

YouTube, tüm video içeriğinizi barındırmanız ve paylaşmanız ve aynı zamanda sadık bir takipçisi oluşturmanız için iyi bir platformdur.

Örneğin, yemek pişirme konusunda tutkuluysanız, tariflerinizi paylaşmak için yemek pişirme videoları oluşturabilirsiniz.

Şahsen, evde iyi yemek pişirmeyi öğrenmek için birkaç yemek Youtube kanalını takip ediyorum.

Peki, YouTube ile nasıl para kazanılır?

Genel olarak, reklamcılıkla (evet, izlediğiniz her youtube videosunun başındaki rahatsız edici reklamlar) Ve sponsorluk anlaşmalarıyla para kazanıyorsunuz.

1000 video görüntüleme başına 3 – 5 $ kazanabileceğiniz tahmin edilmektedir.

Youtube’dan iyi para kazanmanın anahtarı tıklanan, izlenen ve paylaşılan viral videolar oluşturmaktır.

Ne kadar çok görüntüleme alırsanız, bir YouTube kullanıcısı olarak o kadar çok para kazanabilirsiniz.

3. Instagram Üzerinden Para Kazanmak

Instagram’da her gün zaman geçiriyorsanız, bunu değerli kılmanın birkaç yolu vardır. Herkes bir İnstagram canavarı olduğu için bunu yapabileceğinizi biliyorum. Bu tam olarak sosyal meya tutkunları için bir para kazanma fırsatı.

Sizce Instagram fotoğraflarınız çok yüksek kalitede mi? Cevap evet ise, Instagram fotoğraflarınızı kullanmak isteyen markalara satmayı düşünebilirsiniz.

Foap, tam da bunu yapabilmeniz için online bir fotoğraf pazarıdır. Ve en iyi şey, bunu yapmak için büyük bir takipçiye sahip olmanız gerekmiyor.

Ayrıca, diğer şirketlerin ürünlerini / hizmetlerini tanıtarak (sponsor) veya satış ortaklığı stratejisini uygulayarak İnstagram’dan para kazanabilirsiniz. Bunların iyi çalışabilmesi için maalesef Instagram’da büyük bir takipci kitlesi oluşturmalısınız.

4. Grafik Tasarımı

Grafik tasarım konusunda iyiyseniz, yarı zamanlı bir grafik tasarımcı olarak internetten para kazanabilirsiniz.

Bu işi yapmak için grafik tasarım deneyimine sahip olmanız ve Adobe Illustrator veya Photoshop ile iyi olmanız gerekir.

Aslında, kendi grafik tasarım işlerim için Upwork veya Fiverr gibi freelance platformlarda yarı zamanlı çalışan grafik tasarımcıları işe alıyorum.

Grafik tasarımcıları işe aldığımda, tasarım portföylerini soruyorum ve sahip oldukları yorumları kontrol ediyorum.

İş ahlakına çok önem veriyorum; aslında istediğim şey en yetenekli grafik tasarımcıyı işe almak ama işi zamanında teslim etmiyor ya da daha da kötüsü müşteriye hemen cevap vermiyorsa doğrudan onu eliyorum.

Freelance grafik tasarım işlerini nasıl buluyorsunuz?

İşte bir profil oluşturabileceğiniz ve grafik tasarım hizmetinizi listeleyebileceğiniz freelance platformlar; Sadeceon, Bionluk, Fiverr ve Upwork gibi.

Alternatif olarak, en yeni freelance online grafik tasarımcı işlerini aramak için FlexJobs.com gibi iş portallarına gidebilirsiniz.

5. Online Kurs – E-Kitap

Onlara yardım etmek için insanlarla paylaşabileceğiniz bilgi veya uzmanlığa sahipseniz, bir e-Kitap oluşturmayı veya online bir kurs başlatmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca, bunlar sürekli pasif gelir getirecek potansiyele sahip internetten para kazama yolları oldukları için devamlı işin başında olmak zorunda değilsiniz.

İşte bilgi ürünleri için en büyük 3 karlı fikir:

-Sağlık ve Fitness
-Aşk, ilişkisi
-İş ve Para

Hangi dersi veya e-kitabı oluşturabileceğinizi anlamaya çalışırken kendinize aşağıdaki soruları sormak yardımcı olabilir:

-Diğer insanların sizden öğrenmek istedikleri yetenekleriniz neler?
-Başkalarının problemlerini çözmeye yardımcı olabilecek hangi bilgilere sahipsiniz?
-Bbaşkalarının sizden öğrenmek istedikleri sonuçları kendiniz elde ettiniz mi?

Diyelim ki vegan yemek pişirmede çok iyisiniz, insanlara bunu nasıl yapacaklarını öğreten bir kurs oluşturabilirsiniz.

Fikir üretmek basit görünebilir.

Ama sadece bir fikre sahip olmak istemiyorsun. Karlı, para kazandıran bir fikir istiyorsunuz.

Bu nedenle, online dersinizi veya e-kitabınızı oluşturmaya başlamadan önce, öncelikle bunun için ödeme yapmak isteyen insanlar olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.

E-Kitaplar ve online kurslar oluşturmak çok fazla iş gerektirebilir.
Ancak, bir kez yapıldığında korumak için minimum çaba gerektirir ve devamlı para kazandırır.

En iyi yanı, sizin için 7/24 pasif gelir üretmesidir.

6. Stok Fotoğraf

Fotoğrafçılığı seviyorsanız, sevdiğiniz şeyleri kullanarak neden fazladan para kazanmıyorsunuz?

Shutterstock gibi sitelere katkıda bulunmak için kayıt olun ve fotoğraflarınızdan telif hakkı kazanmaya başlayın. Bir katılımcı olarak, fotoğraflarınızın satış fiyatının %30’una kadar kazanabilirsiniz.

Bunun profesyonel fotoğrafçılık ile hiçbir ilgisi yok, bu yüzden fotoğrafcılık tutkusu olan herkes için uygun bir para kazanma yöntemi olabilir.

7. Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Başta biraz kafanız karışabilir, başlamak için bir kaç yüz TL kadar sermaye gerekebilir ama bu işte çok para var ve bu yüzden 2021’in en iyi internetten para kazanma yolları listesine girmeyi hak ediyor.

Satış ortaklığı nedir?

Satış ortaklığı, başkalarının (veya şirketin) ürünlerini / hizmetlerini tanıttığınız ve yaptığınız her satış için bir komisyon kazanmanız anlamına gelir.

Nasıl çalıştığına gelecek olursak; katılmak için bir satış ortaklığı programı bulmanız ve daha sonra satış ortağı olmak için başvurmanız gerekir.

Sizi bir satış ortağı olarak onayladıktan sonra, size kişiselleştirilmiş bir izleme bağlantısı verilecektir.

Kullanıcılar ürünü veya hizmeti satın almak için bu bağlantıyı tıkladıklarında, bu satışın sizden geldiğini bileceklerdir.

Genellikle bir satış ortağı programına katıldığınızda, bir satış hesabı oluşturursunuz ve tüm satışlarınızı ve kazançlarınızı oradan izleyebilirsiniz.

Peki, ne kadar para kazanmayı beklemelisiniz?

Her satış ortaklığı programının kendi ödeme yapısı ve ödeme koşulları vardır. Bazıları yapılan satış başına sabit bir komisyon verirken, diğerleri size satışın bir yüzdesini verir.

Kazançları tahsil etmeye gelince, bazıları ürün / hizmet iade edilmediği için size anında ödeme yapar.

Ancak, ürünleri için 60 günlük para iade garantisi varsa komisyon ödemenizi alabilmeniz için 60 gün beklemeniz gerekir.

Katılmak için satış ortaklığı programlarını nerede bulabilirsiniz?

Bir taktik, Google aramada “tanıtmak istediğiniz ürün / hizmetin adı + satış ortaklığı programı” yazmaktır. Size sahip olup olmadığını bildirir.

Örneğin, bir kişisel bakım blogu yazıyorsanız, cilt bakım ürünleri hakkında yorum yapabilir ve okuyucuları kişisel olarak önerdiğiniz cilt bakım ürünlerini satın almaya yönlendirebilirsiniz.

Ya da profesyonel bir blogcu iseniz, insanlara kendi bloglarını nasıl açabileceklerini anlatabilir ve bazı web hosting şirketlerine satış ortağı olabilirsiniz.

Çoğu blogcu, hosting hizmeti için kaydolan kişi başına oldukça iyi para kazanıyor.

Ayrıca katılabileceğiniz onlarca satış ortaklığı ağı da var.

Onlara katılarak tanıtımına yardımcı olabileceğiniz yüz binlerce ürüne erişebilirsiniz.

Satış ortaklığının avantajı satışı yaptıktan sonra işinizin bitmesidir.

Müşterilere hizmet vermek veya ürünü göndermek konusunda endişelenmenize gerek yok.

Satış ortaklığının o kadar iyi olmayan yanı, geçimini sağlamak için başkalarının ürünlerine / hizmetlerine bağımlı olmanızdır.

Ürün / hizmet durdururlarsa, onu tanıtarak para kazanmayı bırakırsınız. Ayrıca, bu ürün en büyük para kazancınız ise, gelirinizin çoğu aniden ortadan kalkacaktır.

8. E-ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-ticaret satışlarının çift haneli büyümesini sürdürmesi beklenen bu alanda hala çok para kazanma fırsatları var.

Bugün, bir online mağaza kurmak çok kolay.

N11, Hepsiburada ve Etsy gibi yüksek trafik platformlarında yapabilirsiniz.

Kendi web sitenizi tercih ediyorsanız, Shopify, dijital mağazanızı sorunsuzca oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Online mağazanızı çalıştırmayı kolaylaştırmak için ürünlerinizi, sevkıyattan sizin için iade ve geri ödemelere kadar her şeyle ilgilenecek sipariş merkezlerine de gönderebilirsiniz.

Peki, fiziksel ürünleri online olarak satmaktan ne kadar kazanabilirsiniz?

Arkadaşlarımdan biri aslında özel tasarım ürünleri satan bir online mağaza açtı.

Çin’den gelen ürünleri birim başına çok düşük bir maliyetle tedarik etti.

Ardından ambalajını, kendi markası altında maliyet fiyatından yaklaşık %500 daha yüksek bir fiyatla satmak için yeniden tasarladı. (evet, telefon aksesuarları için kar marjı bu kadar yüksek)

Ürünlerini pazarlamak için ürünlerinin birkaç videosunu yaptı ve bu videolarda Facebook reklamları yayınlamak için biraz para harcadı.

Satış yaptı mı?

İlk iki ayda çok fazla satış yaptı.

Sorun?

Rakipleri aynı ürünleri getirmeye ve fiyatlarını düşürmeye başladı.

Sonuç?

İyi kar marjına sahip yeni ürünler için kaynak sağlamaya devam etti.

Bu nedenle özel markalı ürünlerle ilgili zorluk, rekabet gücünüzün gerçekten olmamasıdır.

Giriş engeli de oldukça düşüktür, bu nedenle çok fazla rekabetle karşılaşacaksınız.

Online fiziksel ürün satmanın bir başka dezavantajı, stok satın almak için önceden biraz para yatırmanız gerekebilir.

Nakit para sıkıntınız varsa yapabileceğiniz şey, herhangi bir stok yapmak zorunda kalmadan ürünleri satmaktır. Bu yüzden online ticaretin farklı bir kolu olan dropshipping, öğrenciler için daha uygun bir para kazanma fikri olabilir.

Dropshipping nasıl çalışır:

 • Müşteri, online mağazanıza bir ürün siparişi verir.
 • Sipariş daha sonra otomatik olarak (veya manuel olarak) dropship tedarikçisine iletilir.
 • Dropship tedarikçisi daha sonra siparişi online mağazanız adına doğrudan müşteriye paketler ve gönderir.

Dropshipping, kendi işinizi kurmanın düşük riskli ve düşük yatırımlı bir yoludur.

Ancak, bazı dezavantajları da vardır.

Kar marjı düşüktür ve genellikle yüksek tedarik ve reklam maliyetiniz vardır.

Unutmayalım ki rekabet oldukça yüksektir ve tedarik zinciri üzerinde de kontrolünüz yoktur.

9. Niş Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Bir niş web sitesi oluşturduğunuzda, temel olarak belirli bir konunun etrafında bir web sitesi oluşturuyorsunuz.

İnsanların her ay pasif gelir elde ettikleri ve en az birkaç bin dolar kazandıkları birçok niş alan var.

Sadece web sitesini kurmanız ve ardından insanların hedeflediğiniz niş içindeki sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için yararlı içerik yazmaya başlamanız gerekir. İnternetten para kazanmak isteyen herkes için iyi bir fırsat olabilir, çünkü başlamak için çok az para lazım.

Doğru yaparsanız, web siteniz zaman içinde Google’dan ücretsiz organik trafik almaya başlayacaktır.

Daha fazla web sitesi ziyaretçisi edindikçe reklam, satış ortaklığı ve belki de kendi ürünleriniz aracılığıyla web sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İşte niş siteler oluşturmanın bazı avantajları:

 • Müşterileri idare etmeye gerek yok
 • Pasif gelir
 • Çok az başlangıç sermayesi ile başlayabilirsiniz

Bir niş site yaratıcısı olarak ne kadar kazanabilirsiniz?

Bazı niş siteler ayda en fazla 5 rakam (hatta 6 rakam) kazanabilir.

10. Online Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Online danışmak, ekstra gelir kazanmanın çok kolay ve hızlı bir yoludur.

İhtiyacınız olan tek şey, sonuç almak veya sorunları çözmek için insanların ödemek istedikleri bilginizdir.

Örneğin, pazarlama hakkında çok şey biliyorsanız, insanlar onlara yardımcı olmak ve daha fazla müşteri almak için size ödeme yapmak isterler.

Veya bir web sitesini Google’ın en üstüne nasıl getireceğinizi biliyorsanız, insanlar bunu yapmaları için size ödeme yapmak isteyebilirler.

Bu nedenle, tam olarak kime yardım edebileceğinizi ve hangi sorunları çözmelerine yardımcı olabileceğinizi veya hangi sonuçları elde etmelerine yardımcı olabileceğinizi belirleyin.

Bunları belirledikten sonra iş için hazırsınız. Okuduğunuz bölüm işinize yarayabilir.

11. Freelance Çalışarak Para Kazanmak

Serbest çalışma temel olarak bir hizmet sunarak internetten para kazanmaya dayanır.

Tüm becerilerinizin envanterini alın ve bunu diğer insanlara fayda sağlayacak bir hizmete nasıl dönüştürebileceğinizi görün.

Örneğin, web sitelerini nasıl tasarlayacağınızı biliyorsanız, küçük işletmelere web tasarım hizmetleri sunabilirsiniz.

Veya ikinci bir dil konuşuyorsanız, dil dersleri verebilirsiniz.

Peki, bir servise dönüşebilmeniz için hangi becerilere sahipsiniz?

Fikir bulmak için uğraşıyorsanız, aşağıdakilere göz atmanız yardımcı olur:

 • Genellikle okuduğunuz kitaplar
 • Boş zamanlarınızda yaptığınız aktiviteler
 • Üniversitede okuduğunuz bölüm
 • Sık ziyaret ettiğiniz web siteleri
 • Sık kullandığınız araçlar
 • Kendiniz veya başkaları için aldığınız sonuçlar
 • Aldığınız sertifikalar

Ayrıca, arkadaşlarınıza ve ailenize hangi alanda iyi olduğunuzu düşündüklerini sorabilirsiniz.

En iyi becerilerinizin en az 5’ini belirledikten sonra her bir beceriyle diğer insanların çözmesine yardımcı olabileceğiniz sorunları düşünmenizi istiyorum.

Görüyorsunuz, oradaki tüm hizmetler BİR amaca hizmet ediyor, insanlar için sorunları çözmek.

Bir insan kaynakları sorununuz olduğunda İK danışmanlık hizmetlerini aramak isteyeceksiniz.

Bir vergi sorununuz olduğunda, vergi danışmanlığı hizmetlerini aramak isteyeceksiniz.

Facebook reklamlarınızla ilgili sorun yaşarsanız, FB reklam danışmanlık hizmetlerini aramak istersiniz.

Temel olarak, hangi sorunların çözülmesine yardımcı olabileceğiniz, size ideal müşterilerinizin kim olduğu hakkında ipuçları verecektir.

Peki, hizmetinizde kime yardım edebilirsiniz?

Diğer işletmelerin sorunlarını çözmelerine yardımcı oluyor musunuz?

Ya da bireylere problemleri konusunda yardım ediyor musunuz?

Her biri için bazı hizmet iş fikirleri.

İşletmelere Hizmet Sunarak Freelance Para Kazanma Yolları:

-Dijital Reklamcılık Hizmeti
-Grafik Tasarım Hizmeti
-Sosyal Medya Pazarlama Hizmeti
-Metin Yazarlığı Hizmeti
-Çeviri servisi
-Web Sitesi Tasarım Hizmeti
-Muhasebe Hizmeti
-SEO Hizmeti
-Proje Yönetim Danışmanlığı
-Vergi Servisi
-İK / Bordro Hizmeti
-Video Düzenleme Hizmeti
-Etkinlik Planlama / Tanıtım

Bireylere Hizmet Sunarak Freelance Para Kazanma Yolları:

-Kariyer Danışmanlığı / Yardım (Düzenleme / Mülakat Hazırlama / İş bulma)
-Ders Ver (Müzik, Dil, Sanat, Spor)
-Bebek Bakımı
-Kişisel antrenör
-Kişisel şef
-Moda Danışmanlığı
-İlişki Danışmanlığı
-Evlenme planı
-İç dizayn
-Evcil Hayvan Servisi
-Seyahat planlaması
-Fotoğrafçılık
-Vergi ve Finansal Planlama
-Ev Bakımı

Genel olarak, işletmelere satmak daha kolaydır çünkü iş sorunlarını çözmek için her zaman yardım ararlar.

Ayrıca çözüm için ödeme yapmaya oldukça heveslidirler.

12. Online Koçluk Yaparak Para Kazanmak

Dijital ürünler oluşturmaktan hoşlanmıyorsanız, öğrenciler için uzmanlığınızdan / bilginizden para kazanmanın iyi bir yolu daha var; danışmanlık veya koçluk hizmetleri sunun.

Örneğin, Facebook reklamcılığında iyiyseniz, ürünlerini / hizmetlerini pazarlamak için Facebook’u etkin bir şekilde nasıl kullanacakları konusunda tavsiyeye ihtiyaç duyan işletmelere Facebook reklam danışmanlığı hizmetleri sunabilirsiniz.

Veya Facebook reklamcılığında uzmanlaşmak isteyen kişilere koçluk programı sunabilirsiniz.

Peki, bu iş modeli hakkında iyi olan nedir?

İlk olarak, satacağından ya da satmayacağından emin olmadığınız bir ürün oluşturmak için haftalar ya da aylar harcamanız gerekmez.

İkincisi, kişisel yardımınızı sunduğunuz için online koçluk için çok daha fazla ücret alabilirsiniz.

Son olarak, müşterinizle yüz yüze görüşmeye gerek yoktur. Danışmanlık hizmetinizi e-posta veya Skype çağrıları aracılığıyla sunabilirsiniz. Bu, dizüstü bilgisayarınızdan istediğiniz yerde çalışabileceğiniz anlamına gelir.

13. Etsy ile Para Kazanmak

El sanatları veya el işleriyle aranız iyiyse ve ellerinizle güzel şeyler yapmayı seviyorsanız, yarı zamanlı olarak el yapımı ürünleri satmayı düşünebilirsiniz.

Etsy, el yapımı ürünlerinizi listeleyebileceğiniz ve dünyanın her yerinden alıcılara online olarak satabileceğiniz yaratıcı bir pazardır.

İşte Etsy’de satılan benzersiz ürünlere bazı örnekler:

El yapımı çanta
El yapımı takılar
El örgüsü kazak, eşarp
Çömlekçilik
Tablolar
Düğün süslemeleri
Düğün takıları

Başlamak çok kolay.

Tek yapmanız gereken Etsy’de ücretsiz bir hesap açmak ve satmak istediğiniz eşyaları listelemeye başlamak.

Bu, hafta sonlarında, okuldan sonra veya işinizi bitirdikten sonra akşamları serbest olduğunuzda ek iş olarak çalışabileceğiniz anlamına gelir. Bu yüzden herkes için uygun para kazanma fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Başlamanın maliyeti var mı?

Etsy, satışa koyduğunuz her ürün için küçük bir liste ücreti alır. Ve sadece bir satış yaptığınızda işlem ücretleri ödemeniz gerekir.

Bir Etsy satıcısı olarak ne kadar kazanabilirsiniz?

Limit yok.

Ancak, TÜM Etsy mağazaları her yıl çok fazla para kazanmıyor. Aslında, birçok Etsy satıcısı ücret ve maliyetlerden sonra her ay neredeyse hiç para kazanmıyor. Çünkü çoğu zaman maliyetler çok yüksek.

14. Makale Yazarak Para Kazanmak

Blog yazmaya başlamadan önce ben de internetten para kazanmak için farklı yollar arıyordum.

Web sitesi sahiplerinin birçoğunun makale yazarı aradığına şahit oldum.

Evet, onlar için web sitesi içeriği yazmanız karşılığında ödeme alırsınız.

Ben bunu yapmak istemedim, çünkü ücret çok düşük, zahmetli ve bir o kadar zaman alıyor.

Aynı sürede kendi web siteme yazarsam çok daha fazla para kazanırdım.

Neden?

Çünkü yazdığım tüm makaleler kendi web sitemde kalacak ve önümüzdeki yıllarda bana Google’dan ücretsiz organik trafik getirmeye devam edecek.

Trafik ile kendi ürünlerimi ve hatta diğer insanların ürünlerini satabilir, reklam alabilir veya farklı yollarla web sitemden para kazanabilirim.

Ancak, asla online yazma işine girmemeniz gerektiğini söylemiyorum.

Yazma konusunda iyi iseniz ve çalışmanız için adil bir kazanç elde ediyorsanız, neden olmasın?

Peki, online bir yazar olarak işe alınmanız için neye ihtiyacınız var?

Genellikle, bir lisans derecesine veya ilgili deneyime sahip olmanız gerekir. Yazı örnekleriniz varsa ve daha önce başka web siteleri için yazdıysanız, kesinlikle işi alma şansınızı artıracaktır.

Ne kadar ücret almalısınız?

Serbest yazarlar, projenin kapsamına ve deneyimlerine bağlı olarak kelime 100 kelime başına 5-15 TL arasında ücret alırlar. Hiç sermayesi olmayan ama makale yazacak yeteneğe sahip herkes için çok cazip bir internetten para kazanma yöntemi olabilir.

15. Sanal Asistanlık

İdari görevlerde başarılı mısınız veya daha önce herhangi bir sekreterlik çalışması yaptınız mı?

Evet ise, bu sizin için mükemmel bir internetten para kazanma fikri.

Temel olarak, takvim ve e-posta yönetimi gerçekleştirecek, seyahat ayarlayacak, sosyal medyayı yönetecek, veri girişi ve diğer idari görevleri gerçekleştireceksiniz.

Atanan tüm işleri yaptığınız sürece sabit çalışma saatleri yoktur.

Peki, nasıl işe alınırsın?

Genel olarak, bazı idari deneyim ve mükemmel iletişim becerileri gerektirir.

Ne kadar ödüyor?

Ortalama olarak saatte 20-50 TL öder.

16. Uygulama ve Web Sitesi Test İşi

Sadece bir web sitesini veya bir uygulamayı ziyaret ederek ve ardından bir dizi görevi tamamlayarak (yani temel olarak uygulama veya web sitesi hakkındaki düşüncelerinizi söyleyerek) test başına iyi para kazanabilirsiniz.

Bir uygulama veya web sitesi testçisi olmak için neye ihtiyacınız var?

Bir web sitesi testçisi olarak, internet konusunda bilgili olmanız ve akıcı İngilizce konuşmanız gerekir.

Ayrıca mikrofonlu bir bilgisayara, iyi bir internet bağlantısına ve güncellenmiş bir web tarayıcısına ihtiyacınız olacaktır.

Çoğu testin tamamlanması 5 – 25 dakika sürer.

17. Arama Motoru Değerlendirme İşi

Arama motoru değerlendiricileri temel olarak, arama sonuçlarının doğru ve arama yapan kişinin amacına uygun olduğundan emin olmak için geri bildirimde bulunurlar.

Google, bu evde yapılan online işi “değerlendirici” olarak adlandırır.

Ancak, Google bu işler için doğrudan işe alım yapmaz.

Dış istihdam büroları aracılığıyla işe alır.

Aşağıda, arama değerlendiricisi pozisyonları için çalışan iki saygın şirket bulunmaktadır.

Appen
Lionbridge

Arama motoru değerlendiricisinin iş pozisyonu için düşünülmesi için, yerel arama motoru kullanıcısının kültürü ve dili hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Kabul edilmek kolay değildir, çünkü önce bir yeterlilik sınavını veya online değerlendirmeyi geçmeniz gerekebilir.

18. Online İngilizce Öğretmenliği

Lisans derecesine sahip ana dili İngilizce olan biriyseniz, Çin’deki çocuklara İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretmek için online öğretim işlerine başvurabilirsiniz.

Bir sertifikanız varsa, işi alma şansınız çok daha yüksek olacaktır.

VIPKid ve QKids gibi saygın birkaç online eğitim şirketi var.

Onlarla çalışırken, evden çalışabilir ve kendi saatlerinizi ayarlayabilirsiniz. Tüm ders planları ve öğretim materyalleri sağlanır, böylece kendiniz bulmak zorunda kalmazsınız.

19. Sosyal Medyadan Para Kaznmak

Bir sosyal medya fenomeni olarak çalışmak kulağa çok zor gelebilir, ancak yine de mümkündür. Sosyal medya fenomenleri belli bir kitle için kötü bir üne sahip olabilir, ancak bunlar hızla geleceğin para kazanma yolları haline geliyor.

Başlıca sosyal medya platformlarından herhangi birinde (hepsinden önce Instagram ve Facebook) hatırı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturmayı başarırsanız, markaların ürünlerini tanıtmanız için size yaklaşmaya başlaması an meselesidir.

Tek bir gönderiden binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Bununla birlikte, feomenlerin reklamlar konusunda şeffaf olmaları gerekir.

20. SEO Danışmanı Olun

SEO (arama motoru optimizasyonu), web sitelerini Google’da sıralamak için optimize etme sanatı ve bilimidir. SEO optimizasyonu çok önemli hale geldi, ancak ustalaşması nispeten kolay.

SEO’yu bildiğiniz zaman, tam zamanlı veya yarı zamanlı bir iş için yararlı bir beceri setine sahip olursunuz. Ödeme genellikle saatte yaklaşık 20 dolardır.

Odaklıysanız, bilgisayar konusunda iyiyseniz ve zorluklardan hoşlanıyorsanız, SEO sizin için harika bir internetten para kazanma fikri olabilir.

21. Dropshipping

Stoksuz satış sayesinde bir online mağaza açmak her zamankinden daha kolay hale geliyor.

Shopify gibi üçüncü taraflar aracılığıyla ürünleri listeleyerek envantere kendiniz dokunmanıza gerek kalmadan mal satabilirsiniz, ancak elbette üçüncü taraf komisyonunu ödemeniz gerekir.

Ancak ne tür bir ürün satmak istediğinizi iyice düşünün. Kar elde etmek için nispeten pahalı ürünler ve büyüyen bir pazar seçmeniz gerekecek.

22. Dijital reklamcılık

Talep edilen diğer bir hizmet de dijital reklamcılıktır. Google, Instagram ve Facebook gibi platformlarda algoritmalar sürekli değiştiği için, şirketlerin reklam kampanyaları için etkili bir stratejinin nasıl formüle edileceğini anlamaları zor olabilir.

Özellikle küçük şirketler, bu konuda çalışan tam zamanlı bir personelin olmasını gerekli görmeyebilir, bu nedenle bunun yerine dış kaynak kullanmayı tercih ediyorlar.

Sosyal medyada reklam yayınlamanın yanı sıra, Google’da PPC (tıklama başına ödeme) kampanyaları yürütme konusunda da uzmanlaşabilirsiniz, bunlar yalnızca müşteriler reklamı tıkladığında ödeme yapmanız gereken reklamlar.

Pazarlama geçmişine sahip birçok insan, dijital reklamcılık dünyasına dalış yaparak internetten para kazanabilir.

23. Online çeviri

İki dilde akıcı iseniz, serbest çeviri harika bir internetten para kazanma seçeneği olabilir. Dünya küreselleştikçe, birçok şirket diğer ülkelere açılmayı umuyor ve çevirmenlerin yardımına ihtiyaçları var.

İki dilde ana diliniz olmadıkça, çoğu çevirmen yalnızca ikinci veya üçüncü dillerinden ilk dillerine çeviri yapar. Ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplamak istediğinizde bunu dikkate almanız önemlidir.

İngilizceden İspanyolcaya çeviri yapmak istiyorsanız, hedef pazarınızın çoğu Latin Amerika’da yeni pazarlara ulaşmak isteyen ABD şirketleri olacaktır.

Öte yandan, ana dili İngilizce olan biriyseniz ve İspanyolcadan İngilizceye çeviri yapmak istiyorsanız, öncelikle daha küçük bütçeye sahip Latin Amerika şirketlerini hedeflemiş olacaksınız.

24. Uygulama geliştirme

Kodlayıcıların becerilerini kullanmasının bir başka yolu da uygulama geliştirmektir. Mevcut işletmeler için son derece karlı olabilecek uygulamalar oluşturabilir veya kendinizinkini yapabilirsiniz.

Başarılı olursanız, çok sayıda kullanıcınız olduğunda uygulama içi satın alımlar veya reklamlarla para kazanabileceğiniz için kâr çok büyük olabilir.

Sorun şu ki, daha ileri gitmeye zaman ayırmadan önce fikrinizin popüler olacağından emin olmanız gerekiyor; Arkadaşlarınızı ve ailenizi öğrenmek için ankete katılmaya ikna edebilirsiniz.

Başarılı olmasanız bile, portföyünüzde bir veya iki uygulama yapmış olmak harika görünür ve daha fazla serbest müşteriye yol açabilir.

25. Online ders

Yüksek seviyede iyi notlar almayı başardıysanız, neden bir özel ders işi başlatarak bu bilgiyi iyi bir şekilde kullanmayasınız? Ne kadar iyi notlar alırsanız ve ne kadar prestijli bir kuruma giderseniz, o kadar çok ücret alabileceksiniz.

Elbette ihtiyacınız olan konu bilgisi değildir. Eğitmenler ayrıca ilgili müfredat hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmalı ve sınav tekniklerini anlamalıdır, ancak bunları kolayca öğrenebilmelisiniz. Chegg ve Studypool, online öğretmenleri işe alan iki web sitesidir.

26. Podcasting

YouTuber’ların da sıklıkla bir podcast’i vardır. Bu, hedef kitlenizi genişletmenin veya yepyeni bir kitleye ulaşmanın harika bir yoludur; birçok insan oturarak ve bir video izleyerek zaman kaybetmek istemez, ancak araba kullanırken, egzersiz yaparken veya ev işleri yaparken bir podcast dinlemeyi sever.

Podcasting de şu anda başlı başına büyük bir alandır. Yüksek kaliteli bir kameranız yoksa veya videolarda görünme ihtimalinden rahatsızsanız, podcast kaydetmek, internetten para kazanmak için daha iyi bir seçenek olabilir..

27. Programlamaya Başla

Programlama, büyümeye devam eden ve yeterli bir bilgisayarınız ve internet bağlantınız olduğu sürece internetten para kazanmak için en iyi beceri setlerinden biridir. Serbest programcı olarak çalışabilirsiniz. Bu, oranlarınızı ve programınızı ayarlamanıza olanak tanır.

Giderek daha fazla şirket, uzaktan çalışma modelini daha fazla tercih ediyor. Bu, hala evden çalışırken bir programcı olarak iş bulmanıza yardımcı olabilir. Programlamada yeniyseniz, yeni bir programlama dili öğrenmenize veya becerilerinizi tazelemenize yardımcı olabilecek birçok yeni kaynak da bulabilirsiniz.

28. Video Düzenleyici

Video pazarlamanın kullanımı arttıkça, iyi video editörleri de yüksek talep görüyor. Videoları düzenlemek göz korkutucu gelebilir, ancak tek bir yazılım kullanmayı öğrendiğinizde, hızlı bir şekilde uzman olabilirsiniz.

HitFilm Express harika bir ücretsiz video düzenleme yazılımıdır veya Premiere Pro (ücretsiz değil) veya iMovie’yi (yalnızca Mac kullanıcıları için) deneyebilirsiniz.

29. Çağrı Merkezi Temsilcisi Olun

Teknik destekten müşteri hizmetlerine kadar her şeyi sunan çağrı merkezleri günümüz dünyasında giderek daha önemli hale geliyor.

Birçok şirket, genel giderleri düşürmek ve rekabet gücünü korumak için acentelerini dış kaynak olarak kullanmaya veya uzaktan işe almaya başladı.

Çağrı merkezi temsilcisi olarak çalışmak için, aramaların olabildiğince net olmasını sağlamak için bir bilgisayara ve güvenilir bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Sonuçta, yalnızca hiçbir şey duymamak için destek çağırmaktan daha sinir bozucu bir şey olamaz. Evden çalışacağınız için makul bir ücret ve belirli saatler bekleyebilirsiniz.

30. E-posta ve medya kiti şablonları satmak

Diğer bir internetten para kazanma ve aynı zamanda pasif gelir seçeneği, bir kez yapıp birçok kez satabileceğiniz kaynakları online olarak yayınlamaktır. Harika bir örnek, e-posta veya medya şablonlarıdır; birçok yeni online işletme bunları satın almak istiyor.

Yine asıl sorun reklamcılıktır. Ziyaretçilerin kaynakları satın alabilecekleri ve indirebilecekleri bir web sitesi başlatabilirsiniz, ancak ilk etapta müşterileri çekmelisiniz.

31. Müşteri hizmetleri

Telefonla pazarlamanın tüm gerektirdiği bir telefon, bilgisayar ve bazı mükemmel müşteri hizmetleri becerileridir: bunu evde kolayca yaparak para kazanbilirsiniz.

Birçok şirket artık kendileri için müşteri hizmetleri yapacak uzaktan çalışanlar arıyor, ancak kendi şirketlerinizi kurarak ve doğrudan şirketlere giderek daha fazla para kazanabilirsiniz.

32. Teknik destek

Genel müşteri desteğinin yanı sıra, teknik destek de yüksek talep görüyor; tek ihtiyacınız olan teknik bilgi, bir telefon ve bir bilgisayardır.

Yine, deneyim kazanmak için uzaktaki çalışanları işe alan şirketleri arayabilir ve ardından serbest çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sonuç

Biraz daha araştırma yaparak çok daha fazla internetten para kazanma yolları bulmak elbette mümkün, ama bunlar daha çok uygulanıyor.

İnternetten Para Kazanma Yolları – 32 Kolay Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön