Instagramdan Para Kazanmak – Uygulayan Kazanıyor

Sosyal medya hesaplarına önem veren kişilerin kazanç sağlamak adına harekete geçmesi dikkat çekici. Hemen hemen herkesin aklına gelen çeşitli fikirler mevcut. Çoğu kullanıcı denemekten de çekinmiyor. Ancak hepsinin de bu yolla kazanç sağlayamadığı açık durumda. Instagramdan para kazanmak isteyenlerin:

• Doğru ve yaratıcı fikirlere ihtiyacı olacaktır.
• Özgün ve yenilikçi bir şekilde sergilenen ürünler ya da hizmetler dikkat çeker.
• Hesaplar bu yolla popüler ve güvenilir hale gelir.

Instagramda popülerlik kazanç getirir. Çünkü bu tarz hesaplar daha fazla sponsorluk ve reklam teklifi alır. Aynı zamanda e-ticaret alanında şansları daha yüksek.

Instagramdan Nasıl Satış Yapılır?

Instagramdan para kazanmak isteyenlerin ilk dikkate aldığı husus ticaret oluyor. E-ticaret eşliğinde kazanç sağlamak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Buna bağlı olarak dolandırıcı hesaplar da artış gösterdi. Hesaplar:

-Güvenlik: İlk etapta güvenilir mi incelemeye alınır. Takipçi sayısının fazla olması güven veriri ve tercih edilmelerine katkı sağlar. Bu yolla öne çıkan hesaplardan daha çok giyim üzerine satışa geçilir.

-Satış: Çanta, spor ayakkabı, makyaj malzemeleri ya da telefon kılıfı gibi pek çok ürüne yer verilmiştir. Ürünlerin görselleri eklenir ve tanımları yapılır. Bunları inceleyen kullanıcılar da ihtiyaçları üzerine seçimini yapar. Arkasından:

• Ödeme yöntemlerini dikkate alarak ürünü satın almak ister.
• Havale, EFT, VISA ve kapıda ödeme en yaygın olan ödeme yöntemleri.
• Son olarak kargo bedeli ve hızı da göz önünde bulundurulur.

İnstagram’a Nasıl Reklam Alınır?

E-ticaret akla gelen ilk yöntemler arasında. İnstagramdan para kazanmak isteyenlere sadece bu yöntem eşlik etmez. Haricinde reklam anlaşmaları da dikkatlerden kaçmıyor. Takipçisi fazla olan kullanıcılar reklam geliri elde eder. Çünkü:

• Ünlü markalar takipçi kazanmak için yine takipçisi fazla olan kullanıcılara başvurur.
• Takipçinin artması ürün veya hizmet alışverişinin de artmasına katkı sağlar.
• Bu artış en başta reklam veren kullanıcının kazanmasına olanak sağlar.

Öyle ki popüler hesaplar reklam sunmak için ilk önce dev markalarla anlaşmaya geçer. Belirli bir ücret dahilinde reklamları verilir. Bu hizmet:

• Kullanıcıların ekledikleri birkaç fotoğraf ile sergilenir.
• Story eşliğinde de marka reklamlarına yer verilir.

Marka ne kadar çok takipçi kazanırsa o kadar kazanç sunar. Takipçilerini markalara yönlendiren kullanıcılar da bu durumdan kazanç elde eder.

Instagram Takipçileri Neler Bekliyor?

Takipçilerin beklentilerini bilen kullanıcıların işi daha kolay. Çünkü bu şekilde talepleri karşılamaları ve beğeni toplamaları mümkün olacaktır. Instagramdan para kazanmak için de yine beklentileri öğrenmek ve harekete geçmek gerekir. Mesela:

-Ürünler: En çok talep gören ürünler hangileri öğrenebilirsiniz. Ürünlerin nasıl sergilendiğine göz atabilirsiniz. Ürünleri satın almak isteyenler beklentilerini sıralar. Genelde yorumlara göz atanlar fikir sahibi olur ve kendini bu yolla şekillendirir.

-İşletme: Hangi yaş aralığının sizi takip ettiğini öğrenmek için işletme hesabına geçmelisiniz. Hatta erkek ya da kadın takipçilere ilişkin oranlar da sergilenir. Yine bu yolla fikir sahibi olabilir ve paylaşımlarınıza yön verebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Güvenli Hale Gelir?

Güven veren hesapların e-ticarette ki şansı daha yüksek. Ürün satın almak isteyen kullanıcılar başta bu durumu dikkate alır. Instagramdan para kazanmak isteyenlerin güven veren bir hesaba ihtiyacı olacaktır. Peki bunun için ne yapmalı diye soracak olursanız:

• Bağlantılı sosyal hesapları eklemeniz ve onları da aktif olarak kullanmanız gerekir.
• Güvenilir ve kaliteli diğer Instagram kullanıcılarından reklam vermelerini talep edebilirsiniz.
• Biyografı alanını doldurmanız ve iletişim bilgilerinizi sunmanız önemli.

Kullanıcılarını yanıtsız bırakmayan hesaplar daha fazla güven veriyor. Bunun için genelde diret mesajlara yönlendirme yapılır. Ancak telefon ve mail iletişimine yer verilmesi de güvenliğin artmasına katkı sağlayacaktır.

Instagram Takipçileri Nasıl Artar?

Instagramdan para kazanmak isteyenler yine kazanç sağlayan diğer hesapları analiz edebilir. Hepsinin birkaç ortak özelliği bulunuyor. Örneğin takipçi sayılarının fazla olması bunlar arasında başı çekmekte. Sizler de takipçinizi arttırmak istiyorsanız:

-Takipçiler: Ünlülerin hesaplarını takibe alanlar ek olarak birkaç takipçi kazanır. Hashtag kullanımına özen gösterenler de kazançlı çıkacaktır. Haricinde takipçi satın alanlar bu yolla merak uyandırır ve organik takipçilerine kavuşabilir.

-Paylaşımlar: Yeni hesap açanlar paylaşımları ile dikkat çekici hale gelebilir. Bu duruma bağlı olarak organik takipçiler artış gösterebilir. Yani paylaştığınız içerikler ve ürünler de dikkat çekici olmalıdır.

Instagram’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Kazanca ilişkin net bir tutar sunmak mümkün değil. Çünkü bu durum kullanıcılara, markalara, reklama ve ticarete göre değişiklik gösterir. Yani kazancı etkileyen birden fazla unsur mevcut durumda. En başta Instagramdan para kazanmak için hangi yöntemlere başvurmanız gerektiğine karar vermelisiniz. Arkasından da:

• Bu yöntemlerden kazanç sağlayan hesaplara göz atabilirsiniz.
• Popüler hesapların yüksek gelirler elde ettiği açık durumda.
• Henüz yeteri kadar popüler olmayanlar da farklı tutarlardan kazanç elde eder.

Örneğin 10.000 takipçili olan kullanıcının, 500.000 takipçisi bulunan kullanıcıdan daha az reklam geliri elde edeceği açık durumda. Yine takipçi sayısının Instagram gelirlerini etkilediğini belirtmek gerekir. Bunun için ilk etapta takipçi sayısının üstünde durmak daha doğru olacaktır.

Instagram’a Reklam Veren Markalar

Küçük ya da büyük işletmeler reklam hizmetlerini Instagram üzerinden sürdürüyor. Bu alanın yoğun bir şekilde kullanılması reklamlar sayesinde işletmelerin popüler hale gelmesine etki ediyor.

Instagramdan para kazanmak isteyen kullanıcılar da işletmelerin iletişime geçmelerini bekler. Önceden belirttiğimiz üzere reklam vererek kazanç sağlanabilir.

Bunun için işletmeler takipçi sayısına ve etkileşime göre fiyat belirler. Örneğin işletme hesabına 1.000 kişinin katılması ile 5.000 kişinin katılması arasında ciddi bir fiyat farkı mevcuttur.

Instagram’da E-Ticaret’ten Nasıl Para Kazanılır?

Instagramdan para kazanmak isteyenler belirli bir sermaye neticesinde ticarete soyunabilir. Şöyle ki ürün satın almak ve tanıtımını yapmak gerekir. Tanıtımın etkili ve güvenilir olması halinde ticaretiniz yaygın bir hale gelir. Şöyle ki:

-Tanıtımlar: Ürünlerin göze güzel gelmesi ve kusursuz bir şekilde sergilenmesi önemli. Mesela videolarınızı story üzerinden sunarak ürün tanıtımına geçebilirsiniz. Hatta Instagram tanıtımlarına başvuranlar ürünlerini farklı kitlelere göstermiş olur.

-Ödemeler: Tanıtılan ürünü satın almak isteyenler bankaları öğrenir, Havale ya da EFT yöntemlerine başvurur. Haricinde kredi kartı ve taksit imkanları da mevcut. Son olarak kapıda ödemenin öne çıktığı açık durumda.

Bu detaylar eşliğinde e-ticarete geçilebilir ve kazanç sağlanabilir. Yine takipçisi fazla olan ticaret sayfaları güven verir. Aynı zamanda merak uyandırdığı için bir hayli talep görmektedir.

Instagram Sponsorluk Gelirleri Nasıl?

Reklam ve sponsorluk Instagramdan para kazanmak isteyenlerin dikkate aldığı hususlar arasında. Yukarıda da belirttiğimiz üzere influencerlar bu yolla ciddi gelirler elde etmekte. Geçimini tanıtımlardan sağlayan kullanıcılar bulunuyor.

Sizlerde aralarına katılmak istiyorsanız başta hesabınızı yaratıcı ve güvenilir hale getirmelisiniz. Örneğin düzenli aralıklarla birşeyler paylaşmanız önemli. Yorumlara ve direkt mesajlara karşılık verilmeli. Bu yolla popüler hale gelenler markaların dikkatinden kaçmaz. Şöyle ki:

• Ünlü markalar ürün tanıtımları için popüler kullanıcılarla iletişime geçer.
• Kullanıcılar gerek fotoğraflar gerekse storyler ile marka tanıtımına yer verir.
• Tanıtımın niteliğine bağlı olarak sponsor gelirlerine karar verilmektedir.

Instagramdan Para Kazanmak – Uygulayan Kazanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön