i-Say Nedir? – Güvenilir Mi?

Merkezi Paris, Fransa’da bulunan i-Say, 85’ten fazla ülkede bulunan ve ödüllü anketler sunan bir anket sitesidir. Kullanıcıları aldığı her 100 puan için 1 $ kazanabilir.

i-Say’ın ne olduğunu veya nasıl çalıştığını merak ediyor musunuz?

i-Say, dünyanın en iyi pazar araştırma şirketlerinden İpsos tarafından desteklenen bir anket sitesidir. i-Say, kullanıcılarına ödüller için kullanabilecekleri puanlar karşılığında, tüketici markalarından eğlence markalarına kadar her şey hakkında fikir vermeleri için bir platform sağlar.

İpsos 1975 yılında kuruldu ve araştırma uzmanları tarafından yönetiliyor. Marka her yıl 70 milyondan fazla anket gerçekleştiriyor ve dünya çapında 85’den fazla ülkede 5000’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

İpsos i-Say’ın, artıları ve eksileri ve platformun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

i-Say nedir?

i-Say, ödüller sunan online anket sitesidir. Platform, küresel pazar araştırması markası İpsos Group SA’nın altında online bir bölümdür. Merkezi Fransa’nın Paris şehrinde bulunmaktadır ve marka 16.000’den fazla çalışanı bulunan 85’in üzerinde ülkede bulunmaktadır.

Bir pazar araştırması şirketi olarak i-Say, markaların pazarlama tekniklerini değerlendirmek için kullandıkları tüketici görüşlerini toplamak için anketler kullanır. i-Say panelindeki bir hizmet veya ürünle ilgili fikrinizi üye olarak sunduğunuzda, hediye kartları da dahil olmak üzere birkaç i-Say ödülü için i-Say puanları kazanırsınız.

i-Say kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Artıları

  • Çekilişler ve anket tahmin edici
  • Tavsiye programı
  • Sitenin nasıl çalıştığı konusunda netlik
  • Sadakat programları
  • 5 $ ‘lık düşük para çekme eşiği
  • Mobil uyumlu anketler

Eksileri

  • Müşteri destek ekibi bazen yavaş yanıt veriyor
  • Sitede sınırlı anket
  • Nakit ödemelerin işleme koyulması haftalar alabilir

i-Say nasıl çalışır?

Tıpkı diğer anket siteleri gibi 18 yaşından büyük herkes i-Say platformuna katılabilir. Platform 85’den fazla ülkede mevcuttur.

Kayıt olmak ve hesabınızı oluşturmak çok basit ve kolaydır. İşlem birkaç dakika sürer ve size bazı sorular sorulacaktır. Bunlar sadece anket öncesi sorular olduğu için büyük bir şey değil.

Video izlemek, oyun oynamak, uygulama indirmek gibi çalışmalar için sizi ödüllendirecek diğer anket platformlarının aksine, i-Say yalnızca anketlere odaklanır. Size e-posta yoluyla davetiye gönderir veya gösterge tablonuzdaki mevcut anketlere bakabilirsiniz.

Sitede sadece anketler bulacaksınız. Anketler değerlendirme soruları ile başlayacak ve sizi anketin kendisine götürecektir. Bir anket için uygun değilseniz, yine de 5 puan kazanırsınız. Bir ankete hak kazanırsanız, anket daha uzun süreceğinden daha fazla puan kazanırsınız.

i-Say’da mini anketler de var. Bunlar ödüllü anketler değildir, bu nedenle onlara katıldığınız için puan alamazsınız, ancak daha büyük bir yarışmanın parçasıdır. Bir anketi tamamladıktan sonra, farklı anketlere cevap olarak ‘Evet’ verecek olan kişilerin yüzdesini tahmin ettiğiniz Anket Tahmincisi’ni oynayacaksınız. Cevabınız doğruysa, i-Say’ın ödül çekilişlerine giriş hakkı alırsınız.

Ayrıca, i-Say sadakat ödülleri de kazanırsınız. 5 anketi tamamladıktan sonra 25 puan bonus kazanırsınız. Toplamda 10’a ulaşan başka bir 5 daha tamamlarsanız, 50 bonus puanı daha kazanacaksınız. 25’e ulaşmak için 15 anket daha tamamlayın ve 100 bonus puanı kazanacaksınız. Bu puanlar anketlerden kazandıklarınıza eklenir.

Bir günde tamamlayabileceğiniz ödüllü anketlerin sayısı sabit değildir. Şanslıysanız, 10 anketi tamamlamanız için davet alabilirsiniz ve diğer günlerde tek bir davet bile alamayabilirsiniz. Aldığınız anket davetlerinin sıklığı, bulunduğunuz yer ve demografik bilgileriniz gibi bazı faktörlere bağlıdır.

Nitelikli soruları tamamlayarak sonuçtan bağımsız olarak 5 puan kazanacaksınız. Tamamladığınız her ödüllü anketler için 10 ila 90 puan kazanacaksınız. 500 puana ulaştığınızda, ödüllerinizi almaya hak kazanırsınız. Örneğin, 5 dakika süren bir anket için en fazla 45 puan alırken, 60 dakika sürecek bir anket size 90 puan kazandırır.

i-Say’ı kullanmaya başlama

I-Say’a katılmak basit bir süreçtir. Üye olmak için şu basit adımları izleyin, ödüllü anketler alın ve kazanmaya başlayın.

1. Bir hesap oluşturun.

Süreç, i-Say platformuna katılmanızla başlar. Bunu yapmak için i-Say web sitesine gidin ve üye olarak kaydolun. Gerekli tüm alanları doldurmanız istenecektir; bunlar adınızı ve soyadınızı, doğum tarihinizi, adresinizi içerecek ve daha sonra bir e-posta adresi vermeniz gerekecektir. Bu alanları gerçek bilgilerle doldurduğunuzdan emin olmanız gerekir.

2. E-postanızı doğrulayın.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra i-Say, verdiğiniz e-posta adresine bir onay e-postası gönderir. E-postayı açın ve hesabınızı onaylamak için bağlantıyı tıklayın. Bu işlem, e-posta adresinin size ait olduğunu doğrulamaya yardımcı olur.

3. Kişisel anketleri doldurun.

Hesap oluşturma sürecinin üçüncü adımı, ilk anketi tamamlamaktır. Buna ‘Sizi Tanıma’ adımı deniyor. Anket özellikle i-Say’ın üyelerini anlamasına yardımcı olmak için yapılmıştır. Medeni durum, eğitim seviyesi, iş durumu, ırk ve etnik köken, yıllık hane geliri ve evinizdeki kişi sayısı gibi üst düzey kişisel bilgiler vermeniz istenecektir.

Platformun anketten topladığı bilgiler, sizi değerlendirmek ve sizin ve diğer tüm üyeler için ne tür anketlerin uygun olacağını anlamaya yardımcı olmak için kullanılır. Üyeler, bu ilk ankette verdikleri cevaplara dayanarak anketlere katılmaya davet edilir. i-Say hesabınıza giriş yaptığınızda kontrol panelinize erişebilirsiniz. Gösterge tablosunda sizin için kullanılabilir anketler vardır ve her anketlerin sunduğu ödülleri ve gereken zamanı görüntüler.

i-Say anket türleri

i-Say anketleri size e-posta ile gönderilecek, böylece kolayca erişebileceksiniz. Anketler, iş, eğlence, politika, yaşam tarzı, ev eşyaları ve müzikten oluşmaktadır.

Anket platformunun çeşitli büyük markalarla ortaklıkları vardır ve sizden bu markalar için anketleri doldurmanız istenir. Bazen, henüz piyasaya sürülmemiş ürünler hakkında sizden fikir istenebilir.

Bazı anketler mobil cihazınızda tamamlanabilirken, diğerleri geniş bir masaüstü ekran gerektirir. Bu, anket için gereken ekran çözünürlüğüne bağlı olacaktır.

Aldığınız anketlerin aralığı, normal anketlerden ve web kamerasından veya video anketlerinden, bir anketör veya görüşmeciyle konuşurken fikir verebileceğiniz mobil anketlere kadar değişecektir.

Anketler uzun ve çoğu zaman sıkıcı olacak. Bazen, bunun az miktarda para kazanmanın yavaş ve tekrarlayan bir yolu olduğunu hissedersiniz ve diğer zamanlarda politikadan pazarlamaya kadar her şey hakkında oldukça ilginç bir fikir edinmiş gibi hissedersiniz.

I-Say’da kazanç ve ödüller

i-Say’ın ifade ettiği gibi, platformda anket yapmak ne bir iş ne de ‘hızlı zengin olmak için’ bir plan değildir. Platform sizi puanlarla ödüllendirir. Bir ankete katılmak için yaklaşık 20 ila 100 puan kazanabilirsiniz. Bir anket için tarandığınızda beş puan kazanırsınız. Platformdaki 100 puan 1 $ değerinde.

Anket yapmanın yanı sıra, i-Say’da para kazanmanın başka yolları da var:

Çekiliş

i-Say, yeni üyeleri çekiliş programına alır. Yeni üyeler kaydolduktan ve e-posta adreslerini onayladıktan sonra otomatik olarak 100 dolar nakit çekilişine girerler.

Kazananlar e-posta yoluyla bilgilendirilecek ve adları i-Say web sitesinde görüntülenecektir. Dört ayda bir, 10 şanslı I-Say üyesi 5.000 puan değerinde çekiliş kazanır. Platformlarda aktif olarak ve anketlere katılarak girişler kazanabilirsiniz.

Anketler ve topluluk

Her anketten sonra üyeye anket çarkına katılma fırsatı sunulur. Burada, bir sorunun en yaygın cevabını tahmin etmeniz istenecektir. Doğru cevaplarsanız çekiliş yarışmasına ekstra girişler kazanırsınız.

i-Say ayrıca kendi anketlerinizi oluşturabileceğiniz ve diğer panel üyelerinden görüş alabileceğiniz canlı bir foruma sahiptir.

Puan kazanın

i-Say, anketlere ve diğer basit görevlere katılabileceğiniz puanlarla sizi ödüllendirir. Puanlar her 1000 puan için yaklaşık 10 $ ‘dır, ancak bu seçtiğiniz ödüllerin türüne bağlı olarak değişebilir.

Anketler genellikle 10 – 100 puan arasındadır ve bu ankete katılmayı seçerseniz bonus puan kazanırsınız.

Tavsiye sistemi

I-Say ile kazanmak için kullanabileceğiniz diğer bir seçenek de yönlendirme sistemidir. Aile üyelerini veya arkadaşlarınızı siteye davet edebilir ve platformun bir üyesi olarak kaydolduklarında ve ilk anketi doldurduklarında bir miktar puan alırsınız. Siteye gönderdiğiniz her tavsiye için 100 puan ödül kazanacaksınız.

Ekstra çekiliş

Artık yeni üyeler kaydolduklarında otomatik olarak bir çekilişe katıldıklarına göre, diğer deneyimli üyeler de i-Say’ın ‘Ekstra çekiliş’ dediği şeye katılarak ödül kazanıyor.

10 panel üyesinin üç ayda bir 10.000 puan kazandığı ücretsiz bir yarışmadır. Her 4 ayda bir 30 kazanan seçilir. Ödülün tam büyüklüğü ve nasıl kullanabileceğiniz ülkeden ülkeye değişebilir.

Sadakat programı

i-Say ayrıca, belirli sayıda anketi tamamladıklarında üyelerine ekstra i-Say puanları kazandırmak için bir sadakat programı da içerir. Ne kadar çok ankete katılırsanız o kadar iyi olur. Kayıt için teşvikler sunmanın yanı sıra, bu platform aynı zamanda aktif kalabilmek için teşvikler sunmaktadır. i-Say’ın sadakat programı ile üyelerinin bir takvim yılında tamamladıkları anket sayısını takip eder.

Beş anketi tamamladıktan sonra 30 puan bonus alırsınız ve bonus miktarı o yıl içinde aldığınız anket sayısına göre artmaya devam eder. Yılda 200 anket yaparak 600 puana kadar bonus kazanabilirler. Kısacası,aylık 50 ila 100 dolar arasında harika bir kazanç elde edebilirsiniz ve bu kötü bir anlaşma değildir.

200 anketin tamamlanması bazı üyeler için başarılması zor olsa da, en azından i-Say, anketleri tamamladığınız için sizi ödüllendirmeye ve gerekli görevlere katıldığınız için her zamanki i-Say puanlarını vermeye hazırdır.

i-say ödeme metodları

Kullanmak için yeterli puan topladıktan sonra sizin için en iyi olan ödülü seçebilirsiniz. Puanları kullanmak için web sitesindeki ödüller bölümüne gidin. Burada puanlarınızı kullanmak için tüm farklı seçenekleri bulacaksınız. Ödeme metodları ülkeler arası farklılık gösterebilir.

PayPal’a nakit

Puanlarınızı nakit olarak kullanmak için kullanabileceğiniz seçeneklerden biri PayPal hesabınızdır. Ancak, bu seçenek üzerinden puan kullanabilmeniz için i-Say hesabınızda en az 1.500 puan kazanmanız gerekecektir.

Hediye kartları

i-Say, üyelerinin 500 puan kadar az bir hediye kartı seçmelerine izin verir. Platform Starbucks ve diğer birçok büyük marka için alışveriş kuponu sunuyor. 500 puan 5 $ yapıyor ve dijital seçeneği tercih ederseniz, kupon birkaç dakika içinde e-posta kutunuza ulaşacaktır. 1.000 i-Say puanı için 10 $ ‘lık Sanal Visa Kartı da seçebilirsiniz.

Yardım kurulışlarına bahış

Puanlarınızı hediye kartları veya nakit olarak kullanmak yerine, web sitesindeki yardım listesinden bir hayır kurumuna kazandığınız parayı doğrudan gönderebilirsiniz.

Müşteri desteği

Yardıma ihtiyacınız olursa i-Say, müşteri destek ekibine ulaşma seçeneğini de içerir. Hesabınızdaki İletişim’ bölümünü kullanarak müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. Bunu yapmanın daha hızlı bir yolu, Facebook, Twitter ve Instagram dahil olmak üzere sosyal hesaplarına bir mesaj göndermektir. Ayrıca yayınlarından biriyle ilgili yorum yapmayı da tercih edebilirsiniz; birkaç dakika içinde size geri dönerler.

I-Say’ın diğer ücretli anket platformlarından farkı nedir?

İpsos i-Say, piyasanın en iyi anket platformlarından biridir. Uzun süredir platformda olan insanlar bu konuda iyi şeyler söylüyorlar ve platformun kendi alanında pazar liderlerinden biri olduğundan eminler. Platformu uzun süredir kullanan üyeler, bir ankete her katılmayı planladıklarında sık sık düzinelerce anket görürler. Platformda 10 $ ‘a kadar ödüller sunan anketler yapıldı, ancak nadirdir. Genel olarak bazı anketler ortalama 1 $ ödemektedir.

I-Say’ın ödülleri ve şartları, üyelerin anketlere katılmak için puan kazandığı diğer anket platformlarınınkine benzer. Bu i-Say puanları hediye kartları için kullanılabilir veya üyeler sitede bulunan hediyelerden satın almayı seçebilir. Bununla birlikte, üyelerin mevcut ödüllerden herhangi birini seçmesi gerekmediğinden nakit ödemeler hala çok daha iyidir.

Sonuç

Ipsos I-Say, bugün mevcut olan en iyi anket platformlarından biridir. Çünkü kullanıcılar anketleri alırken iyi kazanıyor ve eğleniyorlar. Anketlere evinizin rahatlığında katılabilirsiniz.

Ayrıca, platform yüksek ödüllü anketler sunar ve ödül sistemleri ve şartları ile şeffaftır. Ancak anketlere katılarak anında zengin olmayı beklemeyin. Makul miktarda para kazanmanız gerekiyorsa, bunun için zaman ve sıkı çalışma gerekir. Şimdi para ödüllü anketlere başlamak istiyorsanız, i-Say harika bir platformdur ve şiddetle tavsiye edilir. Bu yüzden beklemeyin, i-Say’ın bir parçası olun ve hızlı dolar kazanmaya başlayın.

Sıkça sorulan sorular

i-Say’a hane başına kaç kişi katılabilir?

Sitenin politikasına göre, herhangi bir yinelenen hesap türünü önlemek için hane başına yalnızca bir kişinin katılması önerilir.

i-Say’ın mobil uygulaması var mı?

Evet, ancak yalnızca bazı ülkelerdeki belirli kullanıcılar uygulamayı indirebilir.

i-say güvenilir ve yasal mıdır?

Evet. Platform, büyük bir tüketici araştırma şirketi olan Ipsos’un online anket bölümüdür. I-say güvenilir.

Ne tür anketler geliyor?

i-Say anketleri çoğunlukla tüketici ürünleri ve hizmetleri olma eğilimindedir.

i-Say üyesi olmak için kaç yaşında olmalıyım?

i-Say, üyelerinin 18 yaşında veya daha büyük olmasını istiyor.

i-Say Nedir? – Güvenilir Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön