En İyi 25 Freelance İş Fırsatı – Evden Çalış

Freelance çalışmak, evden para kazanmak isteyen insanlar için en iyi kariyer seçeneklerinden biridir. İnternette yüzlerce freelance iş imkanı bulunmaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca şirket, farklı iş ve projelerini tamamlayabilen freelance çalışanlar arıyor ve bazı becerilere sahipseniz, bu tür şirketler için çalışabilir ve iyi gelir elde edebilirsiniz.

Düzinelerce sitede çok sayıda freelance iş fırsatı olmasına rağmen, bu 25 işin herhangi birinde çalışıyorsanız daha fazla şansınız var.

En Popüler 25 Freelance iş Fikri:

Öyleyse bu freelance işler hakkında bilgi edinin ve becerilerden herhangi birine sahipseniz hemen para kazanmaya başlayın.

1. Web Geliştirme ve Tasarım

İş Tanımı: Hepiniz web geliştirme ve tasarım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitesini tasarlamak ve kodlamak ve müşterinize vermek zorundasınız.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Tasarım ve kodlamayı bilmeniz gerekir. .NET, Html, Css, Java vb. iyi bir şekilde hakim olmalısınız. WordPress hakkında bilgi, kullanışlı olabilir.

2. Öğretim ve Özel Ders

İş Tanımı: Online eğtim siteleri üzerinden öğretmenlik yapmanız gerekir. Eğer zaten bir eğitmenseniz, bu sizin için pek zor olmasa gerek.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Konunuzu veya uzmanlık alanınızı bilmelisiniz. Lise matematik veya C++ gibi bir programlama dili öğretmek.

3. Freelance Yazma ve Metin Yazarlığı

İş Tanımı: Çeşitli müşteriler için yazmak zorundasınız. Freelance yazı, bir özgeçmiş yazmak kadar basit olabilir.

İhtiyacınız olan Beceriler: Yazma becerileri, dil bilgisi ve iyi Türkçe bilmen gerekir. Freelance yazarak para kazanmak istiyorsanız işi zamanında teslim etmeniz gerekir..

4. Yaratıcı Tasarım

İş Tanımı: Yaratıcı tasarım, tasarımla ilgili geniş bir çalışma alanını içerebilir. Örneğin, Adobe Photoshop,  PowerPoint sunumunu yapmak gibi.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Yaratıcı tasarım kolay değildir. PowerPoint veya Adobe Photoshop hakkında her şeyi bilmeniz gerekir. Deneyim şarttır.

5. Satış ve Pazarlama

İş Tanımı: Burada müşterileriniz için potansiyel müşteriler oluşturmalısınız. Bir ürünü özellikle internette pazarlamalısınız. Pazarlama, e-posta pazarlama, sosyal medya pazarlama vb.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Pazarlama konusunda ağırlıklı olarak satış ortaklığı pazarlaması konusunda deneyim sahibi olmanız gerekir. Satış ve Pazarlama internette oldukça yaygın.

6. Grafik Tasarımı

Görev Tanımı: Grafik tasarım diğerinden farklı bir alandır. Basılı ve elektronik ortamlar için grafikler oluşturmalısınız. Grafik tasarımcıları freelance olarak büyük talep görüyor.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Grafik tasarımı sıradan bir şey değildir. Freelance grafik tasarımcı olarak işe başlamadan önce bazı deneyimlerle profesyonel bir kurs almış olmalısınız.

7. Mobil Uygulama Geliştirme

İş Tanımı: Uygulama geliştirme özellikle Apple ve Android gibi mobil cihazlar için çok sıcak. Uygulamaları müşterileriniz için freelance çalışan olarak geliştirmeniz gerekir.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Elbette, uygulama geliştirme tutkusu. iOS veya Android gibi belirli bir platform için uygulamalar geliştirmiş olmanız gerekir.

8. Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, SEM

İş Tanımı: Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO da evden yapılabilen popüler bir freelancer iştir. Bir web sitesini Google’da üst sıralara konumlandırmanz gerekir. SEM veya arama motoru pazarlaması aynı şeydir.

İhtiyacınız Olan Beceriler: SEO hakkında yeterli bilgi, Google’da yüksek sıralama, Google’ın nasıl davrandığı, Google algoritmaları vb.

9. Markalaşma ve Halkla İlişkiler

İş Tanımı: Eğer freelance çalışansanız markalaşma ve halkla ilişkiler işleri yüksek talep görmektedir. Bu hizmetler evinizden bağımsız olarak çalışabilir. Yayınlayacağınız kampanya İnternet’te olacak.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Bir ürünü markalaştırıp pazarlamanız gerekir. O zaman Halkla İlişkiler kendi içinde bir alandır. Yani biraz deneyime ihtiyacınız var.

10. Yönetici Desteği veya Yardımı

İş Tanımı: Yönetim Destek veya yardım, sanal asistan olmak veya belirli bir projeyi yönetmek gibi çeşitli şekillerde olabilir.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Yönetici destek işleri için, randevular, toplantılar vb. Gibi takvim yoluyla çeşitli şeyleri takip etmeniz gerekir. Bu işe başlamadan önce bir tür deneyime sahip olmalısınız.

11. 3D Modelleme ve CAD

İş Tanımı: 3D modelleme ve CAD gelişmiş bir konudur, ancak 3D Modelleme ve CAD tasarımcısı olarak çalışmak istiyorsanız talep harikadır.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Burada resmi bir dereceye ihtiyacınız var. Freelance çalışan birinden hiç kimse bir derece istemez, ancak işi yapabilmek için temel eğitime ve deneyime sahip olmanız gerekir.

12. Oyun Geliştirme

İş Tanımı: Oyun geliştirme de uygulama geliştirmeye oldukça benzer. Ancak, burada online veya bağlantısız oynanan oyunlar hakkında kod yazacaksınız.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Çeşitli oyun SDK’larını iyi bilmeniz gerekir. Bir oyun geliştiricisi olmadan önce daha önce deneyimlemiş olabilirsiniz.

13. Freelance Çeviri

İş Tanımı: Eğer freelance çalışansanız çeviri işleri de büyük talep görüyor. Bir şeyi bir dilden diğerine çevirmeniz gerekir. Hukuki çeviri ve tıbbi çeviri de var.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Özellikle Fransızca, Almanca, İngilizce vb. Çeşitli dünya dilleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Çevirinin geleceği gerçekten harika.

14. Web Araştırması

İş Tanımı: Web araştırması veya internet araştırması, freelance çalışanlar için oldukça kolay bir iştir. Burada anketler, form doldurma, anket alma vb. Gibi farklı görevler verilecektir.

İhtiyacınız Olan Beceriler: İnternette gezinmek ve çeşitli web siteleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Dahası, uzun saatler boyunca internette vakit geçirmeye istekli olmalısınız.

15. Hukuk Hizmetleri

Görev Tanımı: Hukuk hizmetleri hukuk mezunları veya hukuk öğrencileri içindir. Müşteriler, şirket davaları, ceza, mülkiyet, aile, yasadışı vb. Gibi çeşitli hizmetler ararlar. Burada para harika!

İhtiyacınız Olan Beceriler: Burada yasal bir geçmişe sahip olmalısınız. Biraz deneyime ve memnun müşteri listesine sahip bir danışman olabilirsiniz.

16. Transkripsiyon

İş Tanımı: Transkripsiyon işlerini duymuş olabilirsiniz. Transkripsiyon işleri genelden hukuki ve tıbbi bir şey olabilir. Tıbbi transkripsiyon işleri en çok freelance çalışanlar arasında popülerdir.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Yazma becerilerinin yanı sıra harika dinleme becerilerine de sahip olmanız gerekir çünkü dinleyecek ve tercüme edeceksiniz.

17. Makale ve Blog Yazımı

İş Tanımı: Makalenin başında freelance yazı ve metin yazarlığından bahsetmiş olsak da makale ve blog yazımı farklıdır. Burada blogcular için bloglar ve makaleler yazıyorsunuz.

İhtiyacınız Olan Beceriler: İyi yazma becerilerine sahip olmanız gerekir. Aslında bu, metin yazarlığından daha kolaydır, çünkü rahat olabilirsiniz.

18. Fotoğrafçılık

Görev Tanımı: Freelance fotoğrafçı en popüler freelance meslek işlerinden biridir. Bu makalede daha önce bahsetmiş olmalıydım.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Fotoğrafçılığa tutkunuz olmalı ve bazı deneyimler de iyidir. Portföyünüz etkileyici olmalıdır. Fotoğrafı düzenlemeye ve rötuşlamaya aşina olmalısınız.

19. Müşteri Hizmetleri

İş Tanımı: Freelance çalışanlar için Müşteri Hizmetleri işleri var ama diğerleri kadar popüler değil. Müşteriye teknik destek vermek gibi farklı müşteri hizmetleri de vardır.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Hizmet vermeniz istenen belirli alan hakkında büyük iletişim becerisine ve bilgiye sahip olmanız gerekir.

20. Sosyal Medya Koordinatörü ve Topluluk Yöneticisi

Görev Tanımı: Sosyal medya koordinatörü veya topluluk yöneticisi işleri, deneyim sahibi olmanız gerektiğinden herkes için değildir. Burada hakkında bilmeniz gereken platformlar, LinkedIn vb.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Tüm sosyal medya platformunu yönetmeniz ve güncellemeniz gerekir. LinkedIn ve başkalarıyla nasıl etkileşim kurduğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir.

21. Logo Tasarımı ve İllüstrasyonu

İş Tanımı: Logo tasarımı ve illüstrasyonu yaratıcı tasarımın altına girebilir. Web siteleri için logolar tasarlayın ve büyülü çizimler oluşturun.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Yaratıcı tasarım, özellikle logo oluşturma konusunda deneyim sahibi olmalısınız. Ayrıca marka bilinci oluşturma işlemlerini de biliyorsunuz. Eğer yetenek varsa o zaman kolayca müşteri alacaksınız.

22. Ses ve Görüntü Prodüksiyonu

İş Tanımı: Ses ve video prodüksiyonu yaratıcı tasarımın altında.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Burada ses ve videoları düzenleme, kaydetme ve üretme hakkında bilmeniz gerekir. Freelance meslek sahibi olarak işi yapabilmeniz için biraz iş tecrübeniz olmalı.

23. Veri Girişi İşleri

İş Tanımı: Veri girişi işleri yeni bir şey değildir ve bunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Resimleri görmeli ve bir kelime dosyasına yazmalısınız. Belirli sayfaları bir günde bitirmek zorundasınız.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Yazma hızınızın dakikada en az 30 ila 40 kelime olması ve sabrınız olması gerekir.

24. İnsan Kaynakları Yönetimi

İş Tanımı: İK yöneticisi veya insan kaynakları yöneticileri müşteriler tarafından istenir. Bu işi evinizden online ve yerleşik düzen yapabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Harika bir özgeçmiş ve iş deneyimine sahip olmanız gerekir. Ayrıca, tanıdığınız diğer İK yöneticileriyle harika temaslarınız ve ağınız olması gerekir. Freelance çalışan olarak İK yöneticisi daha deneyimli yöneticiler içindir.

25. Mimarlık Hizmetleri

İş Tanımı: Son olarak, çeşitli mimari hizmetler için freelance meslek sahibi olarak bir iş bulabilirsiniz. En popüler olanı iç tasarımdır. Evinizden müşterilerle başa çıkabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Beceriler: Müşteri bulmadan önce tasarım konusunda eğitim ve biraz eğitim geçmişinizin olması gerekir.

En İyi 25 Freelance İş Fırsatı – Evden Çalış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön